Předání agendy náměstka pro rozvoj

4. října 2019
Předání agendy náměstka pro rozvoj

Pro úspěšný rozvoj města je vždy nezbytná kontinuita. Rytmus stavebních záměrů je bohužel zpravidla delší než jedno volební období. Má-li se naše město smysluplně rozvíjet, musí na sebe jednotlivá vedení města navazovat. Tím spíše, odehraje-li se změna v kratším časovém období. Přes dlouhou řadu výhrad k minulému vedení města, jsme k rozdělaným projektům přistoupili s maximální zodpovědností k vynaloženým prostředkům a času.

Neshodili jsme rozdělané projekty ze stolu, ale pečlivě jeden po druhém procházeli a zapracovávali všechny výhrady a možnosti zlepšení. V rámci výkonu funkce dochází přirozeně k celé řadě průběžných operativních rozhodnutí.

Tento dokument sumarizuje nejdůležitější zásahy a popis stavu vybraných projektů, řešených v období, kdy jsem zastával pozici náměstka primátora pro rozvoj statutárního města Jablonec nad Nisou (SMJN).

Zde si dokument můžete stáhnout ve formátu PDF.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Nemocnice zůstane pod kontrolou města!

Nemocnice zůstane pod kontrolou města!

O budoucnosti nemocnice se vede několik měsíců – politická i veřejná – diskuse, ostatně téma její transformace na akciovou společnost není žádnou novinkou. Piráti do voleb a do radniční koalice vstoupili s jasným postojem. Nemocnice je pro občany klíčovou veřejnou službou a jako takovou ji město zachová. Nemocnice zůstane pod kontrolou města, k její privatizaci není důvod.

Sbíráme a analyzujeme data k odpadům

Sbíráme a analyzujeme data k odpadům

V odpadovém hospodaření města nedávno došlo k zásadním změnám (nová odpadová vyhláška + implementace door to door). Při našem příchodu na radnici (s vizí digitalizace a lepší analytické práce s daty) nás tedy zajímalo, jaký dopad tato opatření přinesla do bilance třídění či produkce odpadů. Z prvních poznatků na nás vykoukla 2 velká překvapení.

Provozování předzahrádek před radnicí

Provozování předzahrádek před radnicí

Narovnali jsme podmínky pro provozování předzahrádek v prostoru před radnicí. Dosavadní stav platby poplatku za provoz předzahrádek na Mírovém náměstí byl dlouhodobě neudržitelný. Provozovatelé zaměřující se více na „pivní“ či „gastro“ klientelu odváděly městu posledních několik let za provoz v režimu nájmu paradoxně výrazně méně (tisíce Kč,-/rok) něž o několik metrů dál stojící provoz „kavárenský“ provozující předzahrádku v režimu záboru veřejného prostranství (desetitisíce kč,-/rok). Předzahrádky v různých režimech přitom měli zcela opačný potenciál ve výdělku i v kultivaci veřejného prostoru.