Pirátské centrum Pixel v Jablonci otevřelo dveře veřejnosti

4. září 2018
Pirátské centrum Pixel v Jablonci otevřelo dveře veřejnosti

Besedy, workshopy, promítání, přednášky či pravidelné schůzky s poslancem, to vše nabídne lidem nové Pirátské centrum Pixel v Jablonci nad Nisou, jehož slavnostní otevření se odehrálo v pondělí, 3. září 2018, od 18 hodin. Stříhání pásky se zúčastnily i lídři kandidátek z celého Libereckého kraje a obě kandidátky do Senátu - Daniela Weissová za turnovský okrsek a Michaela Tejmlová za ten jablonecký. Přišel i poslanec za Liberecký kraj Tomáš Martínek. Ten bude ve stanovených termínech v centru osobně nebo v zastoupení asistentem k dispozici občanům, kteří se chtějí informovat o dění ve sněmovně, podat podnět nebo se poradit.

“PIXEL bude smysluplný, bude - li živým prostorem nejen pro nás, ale i pro ty, kteří nám fandí a chtějí se na prosazování pirátského programu aktivně spolupodílet, nebo rezonují s pirátskými idejemi a chtějí se s námi blíže seznámit. Proto se v programu chceme zaměřit nejen na členskou základnu, ale i na aktivity, které přilákají cílové skupiny, které chceme oslovit,” - uvedla Ida Chuchlíková, garantka Pixelu.

Mezi plánovanými aktivitami centra je například debatní kroužek pro středoškoláky, nebo zasedání Rady starších, či blok s názvem Pirátská ženská síla, která má do Pixelu vnášet nový temperament. “Program v Pixelu bude různorodý. Chceme si především uchovat naší jedinečnost v tom, že můžeme brát věci s nadhledem, šarmem a vtipem,” dodává Ida Chuchlíková.

Pixel bude sloužit jako kontaktní místo pro schůzky Pirátů a veřejnosti. Občané se budou moci přijít informovat o novinkách z poslanecké sněmovny nebo konzultovat problémy. Také zde budou probíhat například večery s deskovými hrami, promítání dokumentů s komentářem, zajímavé besedy, workshopy nebo přednášky zajímavých hostů.

“Myslíme si, že je důležité mluvit s lidmi o politice, o tom co se jim nelíbí, co by chtěli změnit nebo čemu třeba nerozumí. Pirátská centra pro veřejnost jsou už na mnoha místech po celé republice a my jsme rádi, že se nám povedlo otevřít centrum i v Libereckém kraji” - dodává předseda krajského sdružení Pirátů Ondřej Kolek.

Budování Pixelu probíhalo od května do srpna a svou rukou k dílu příspěly desítky pirátských dobrovolníků z celého kraje.

Lepší Jablonec - Křest knihy

Na slavnostním otevření pokřtili Piráti ještě teplou knihu s názvem Lepší Jablonec. Tu autoři představí veřejnosti na první akci v Pixelu v úterý, 18.9.2018, v 17:30. Více informací o knize, případně odkaz k jejímu stažení naleznete zde.

Pixel najdete na dohled od radnice, v ulici Generála Mrázka 413/4, vedle La Kavárny. Kalendář akcí a aktuality potom na facebooku “Pirátské centrum Pixel".

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Nemocnice zůstane pod kontrolou města!

Nemocnice zůstane pod kontrolou města!

O budoucnosti nemocnice se vede několik měsíců – politická i veřejná – diskuse, ostatně téma její transformace na akciovou společnost není žádnou novinkou. Piráti do voleb a do radniční koalice vstoupili s jasným postojem. Nemocnice je pro občany klíčovou veřejnou službou a jako takovou ji město zachová. Nemocnice zůstane pod kontrolou města, k její privatizaci není důvod.

Sbíráme a analyzujeme data k odpadům

Sbíráme a analyzujeme data k odpadům

V odpadovém hospodaření města nedávno došlo k zásadním změnám (nová odpadová vyhláška + implementace door to door). Při našem příchodu na radnici (s vizí digitalizace a lepší analytické práce s daty) nás tedy zajímalo, jaký dopad tato opatření přinesla do bilance třídění či produkce odpadů. Z prvních poznatků na nás vykoukla 2 velká překvapení.

Provozování předzahrádek před radnicí

Provozování předzahrádek před radnicí

Narovnali jsme podmínky pro provozování předzahrádek v prostoru před radnicí. Dosavadní stav platby poplatku za provoz předzahrádek na Mírovém náměstí byl dlouhodobě neudržitelný. Provozovatelé zaměřující se více na „pivní“ či „gastro“ klientelu odváděly městu posledních několik let za provoz v režimu nájmu paradoxně výrazně méně (tisíce Kč,-/rok) něž o několik metrů dál stojící provoz „kavárenský“ provozující předzahrádku v režimu záboru veřejného prostranství (desetitisíce kč,-/rok). Předzahrádky v různých režimech přitom měli zcela opačný potenciál ve výdělku i v kultivaci veřejného prostoru.